Strona główna    
          Kontakt          
USŁUGI INFORMATYCZNE
 O firmie     Usługi serwisowe     Sieci strukturalne     Opieka informatyczna     Strony WWW     Programowanie     Linux     Praca 
 

Linuxowe serwery

To one pierwsze zdobyły uznanie użytkowników oraz zyskały zastosowanie w biznesie jako tani jeśli nie całkiem darmowy i jednocześnie w pełni funkcjonalny substytut drogich rozwiązań rynkowych. Oprogramowanie serwerowe rozwijane zarówno przez firmy jak i przez rzeszę fachowców-pasjonatów jest wydajne i bezpieczne o czym może świadczyć choćby liczba profesjonalnych witryn umieszczonych w internecie. Liczba stron obsługiwanych przez to oprogramowanie można luż liczyć w milionach. 

 

Najpopularniejsze zastosowania linuxowych serwerów w małej i średniej firmie to:
  • Serwery Stron WWW - w tym najpopularniejszy Apacze
  • Serwery Pocztowe
  • Serwery Baz danych -  w tym: PostgreSQL/  i  MySQL.org
  • Serwery plików - w tym plików dla systemów Windows

Do największych korzyści płynących z instalacji serwera opartego o system operacyjny Linux należą:

  • Nie ma potrzeby wykupywania dodatkowych licencji na stacje klienckie których koszt najczęściej kształtuje się w granicach 300-500zł, i których polityka licencyjna nakłada na firmę dodatkowe ograniczenia 

  • Duże bezpieczeństwo wynikające zarówno z mniejszej ilości "dziur" w systemie, pełnej kontroli nad ilością uruchomionych serwisów oraz restrykcyjnego podejścia programistow z firm, które swoją politykę konstruowania i testowania zabezpieczeń opierają na udostępnianiu ich kodu źródłowego.

  • W przeciwieństwie do innych rozwiązań z Linuxem związana jest ogromna rzesza fachowców pasjonatów gotowych udzielić odpowiedzi na każde pytanie i rozwiązać każdy problem techniczny.

Jeśli nadal nie masz pewności dlaczego masz zainstalować serwer oparty na systemie Liunux wpisz w dowolnej wyszukiwarce w internecie słowa: "Dlaczego linux"

Powrót na stronę: MediaNet Usługi Informatyczne

 
Prawa autorskie 2006 MediaNet I kontakt I warunki ramowe I    Zmieniono: 28.02.2006