Strona główna    
          Kontakt          
USŁUGI INFORMATYCZNE
 O firmie     Usługi serwisowe     Sieci strukturalne     Opieka informatyczna     Strony WWW     Programowanie     Linux     Praca 
 

 

 

Programowanie

1. Dlaczego nie kupić gotowego systemu?

Ależ oczywiście, że kupić, pod warunkiem, że ma się pełną świadomość tego co się robi. Widzieliśmy już wiele nieudanych wdrożeń oprogramowania wartego setki tysięcy złotych. Najczęstszym powodem porażki było dopasowywanie na siłę funkcjonalności systemu do procedur obowiązujących dotychczas we firmie. Ponadto zakupem oprogramowania rządziło przekonanie, że w przyszłości zostaną wdrożone we firmie dodatkowe procedury biznesowe, które już zostały zaimplementowane w programie. W efekcie otrzymujemy duży i drogi system, trudny we w drożeniu, skomplikowany w obsłudze, który i tak "na razie" realizuje tylko podstawowe funkcje.

2. Jaka jest alternatywa?

Alternatywą jest system jakby "szyty na miarę", realizujący tylko i aż te procedury, których od niego oczekujemy. Program taki już na etapie projektowania jest ściśle zintegrowany ze swoim środowiskiem produkcyjnym, jego ergonomią jest testowana przez osoby, które w przyszłości będą obsługiwały system także na etapie wdrażania kolejnych funkcjonalności.

3. Jakie są koszty

To zawsze zależy od konkretnego zadania, ale najczęściej jest to ułamek kosztów zakupu i wdrożenia "dużego" systemu. Poza tym, duże systemy mają większe wymagania sprzętowe i większe oraz sprecyzowane wymagania dotyczące środowiska serwerowego, w którym będzie pracował. Projektując własny system mamy pełną możliwość wyboru czy to w kwestii dopasowania do istniejącej struktury, bądź uwzględnienia parametrów nowego środowiska wliczając w to platformy udostępniane na zasadzie wolnego oprogramowania.l

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące oprogramowania prosimy o   kontakt w celu omówienia szczegółów, to nic nie kosztuje a może przynieść wymierne korzyści.

 

 

 

 
 

Powrót na stronę: MediaNet Usługi Informatyczne

   
  Prawa autorskie 2006 MediaNet I kontakt I warunki ramowe I    Zmieniono: 28.02.2006